Polévka Rajbanička

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Polévka Rajbanička

Příspěvekod Martinica » úte 14. pro 2010 14:13:37

Oblíbená svačinová polévka. Na hrnec polévky:

mleté maso - asi 25 dkg
2 brambory
kostka bujonu + sůl
mletá paprika, i pálivá
půl malého rajského protlaku
na tuku cibule a česnek
mrkev a kousek celeru
Můžeme přidat maličko kečupu pro vůni.

Vše vaříme asi půl hodiny, a aby to nebylo tak řídké, ještě maličko zahustím moukou nebo jíškou. Jíme s chlebem.

Polévka Rajbanička.JPG

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod modrakocka1 » úte 14. pro 2010 19:02:22

já tuhle dělám taky jen přidávám česnek a majoránku a říkáme jí gulášová :8653:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod Babetta » stř 15. pro 2010 8:57:32

Já dělám podobnou, u nás velice oblíbenou - mexickou. Ochutím mleté maso česnekem, solí a pepřem, zahustím strouhankou, posmažím kuličky na cibulce..Vliju vodu, přidám gulášovou kostku, trochu červené papriky, bobkový list, nové koření, pepř a sůl podle chuti. Až se maso provaří, přidám na kostičku nakrájené brambory,zahustím hladkou moukou rozdělanou ve studené vodě, povařím. Když polívku odstavím, otevřu dvě konzervy červené fazole ve slaném nálevu, scedím je a vhodím do polívky. Pod pokličku pošmoulám v dlaních trošku majoránky, zamíchám. Polívku nechám ještě tak pět minut stát, než se provoní majoránkou. Je to hustá, vydatná polívka a s kusem chleba nahradí druhé jídlo.(masové kuličky se dají nahradit i dobrou klobáskou)

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod Packa » stř 15. pro 2010 9:11:39

Betty, to v dohledné době určitě vyzkouším.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod modrakocka1 » stř 15. pro 2010 9:37:28

hmm to zní zajímace a ještě by se tam dala přihodit chilli paprička aby to bylo extra mexické (ale to ne pro děti)

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod Babetta » stř 15. pro 2010 12:36:49

Kočko, u nás právě ostré nejde. To by mě manža hnal! No ale každému podle chuti...

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Polévka Rajbanička

Příspěvekod Packa » stř 15. pro 2010 16:01:21

My také ostré nemáme rádi.