Medový krémeš

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Medový krémeš

Příspěvekod jandab » úte 06. dub 2010 12:12:49

Medový krémeš.jpg
Cesto:300 g hladkej múky špeciál, 100 g práškového cukru, 1 PL rumu, 1 vajce, 1 žĺtok, 1 ČL sódy bikarbóny, 50 g Hery, 1 PL medu,robila som aj bez tej lyžice rumu a ani to nebolo poznať a medu zvyknem dať viacej

Krém:1 L mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 PL polohrubej múky, 3 žĺtka, 250 g masla, 200 g práškového cukru, 2 šľahačky v prášku, 300 ml mlieka do šľahačiek,ja robím krém minimálne s jeden a pol dávky...aj z dvoch dávok...múku môžme nahradiť solamilom,krém je jemnejší

Postup:Prísady na cesto zmiesime a vypracujeme cesto. Rozdelíme na dve časti a vyvaľkáme na papieri na pečenie. Vložíme na plech a upečieme asi 10 až 15 minút. Dávame pozor, lebo cesto je rýchlo upečené, aby nám nezhorelo.

Krém : Trochu mlieka odoberieme a v ňom vymiešame Zlatý klas, múku a žĺtka. Ostatné mlieko privedieme do varu a vmiešame mlieko so Zlatým klasom, múkou a žĺtkami. Uvaríme hustú kašu. Necháme vychladnúť,aby sa nám na varenom kréme neurobila kôra,povrch posypeme vanilkovým cukrom. Maslo vymiešame s cukrom a spojíme s vychladnutou kašou,pridáme rum podľa chuti,nie veľa,aby sa nám plnka nezrazila. Polovicu krém navrstvíme na jeden plát upečeného a vychladnutého cesta,pokvapkaného rumom,potom položíme druhé cesto a postup opakujeme, vyšľaháme šľahačky podľa návodu a rozotrieme ich na krém.Na šľahačku môžme použiť karamelové mlieko,šľahačka je chutnejšia, necháme v chladničke postáť 2-3 hodiny. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom, alebo polejeme čokoládovou polevou.Ak polejeme čokoládovou polevou,necháme ju stuhnúť v miestnosti,až potom dáme stuhnúť do chladničky,krájame až na druhý deň,keď nám zmäkne medové cesto,ostrím nožom,dobré je zohriatym v teplej vode.Ja som tentokrát kúpila málo čokolády,preto som ho posypala len kakaom .
Tento krém sa chystám vyskúšať,to musí byť fajnota....
Lahodný arašidový krém: 2 l mlieka., 250 g kryštálového cukru., 240 g krémového prášku zlatý klas., 3 žĺtky., 3 vanilínové cukry (60 g)., 400 g masla., 120 g arašidového masla. 2/3 mlieka s kryštálovým cukrom privedieme k varu. V 1/3 mlieka dobre rozmiešame žĺtky a krémový prášok a vlejeme do vriaceho mlieka. Za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Horúci puding posypeme vanilínovým cukrom (aby sa nevytvorila kôra) a necháme vychladnúť na izbovú teplotu (20º C). Puding vyšľaháme a po častiach všľaháme maslo zmäknuté na izbovú teplotu. Potom všľaháme arašidové maslo o izbovej teplote.
Arašidová griláž:potrebujeme 200g cukru,200g posekaných arašíd. Z cukru upálime karamel, vsypeme posekané, na suchej panvici opražené arašidy. Dobre premiešame. Hmotu rozotrieme na alobal a necháme vychladnúť. Vychladnutú hmotu valčekom rozdrvíme.Posypeme rovnomerne povrch krémeša.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod modrakocka1 » pát 09. dub 2010 13:47:28

Jandi co to je ten zlatý klas? To je nějaký tuk? Něco jako Hera?

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod jandab » pát 09. dub 2010 17:07:12

Zlatý klas je krémový prášok,ale môžeš použiť pudingový prášok,ale s toho musíš trošku viacej,ja zvyknem prihodiť dve lyžičky škrobu.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod modrakocka1 » pát 09. dub 2010 18:35:40

Jandičko díky určitě to vyzkouším vypadá to mňamozně

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod jandab » pát 09. dub 2010 19:01:48

no asi ho budem musieť spraviť aj dnes,ale som trochu mimo po infúzii,možno to nec hám až na zajtra...ale aj zajtra idem na infúzku....je to taká mňamka,vkuse som nanu chodila do chladničky....aj váha mi to potvrdila :9851:

Uživatelský avatar
Brambůrka
Příspěvky: 1252
Registrován: úte 02. bře 2010 10:48:54

Re: Medový krémeš

Příspěvekod Brambůrka » ned 11. dub 2010 10:30:22

modrakocka1 píše:Jandi co to je ten zlatý klas? To je nějaký tuk? Něco jako Hera?


Tak se mi cosi plantá,že u nás bys měla použít asi Maizenu.Ale vůbec si nejsem jistá.Chtělo by to přečíst,co to obsahuje...

Uživatelský avatar
ludka1
Příspěvky: 626
Registrován: úte 23. bře 2010 15:02:01

Re: Medový krémeš

Příspěvekod ludka1 » ned 11. dub 2010 12:22:05

Bramburka, keď sa pametáš na túto tému sme sa už raz bavili "Zlatý klas nahraďte v Čechách Krémovým práškem (má stejné složení jako Zlatý klas). Je určený ke stejnému účelu, tedy do krémů, různé hustoty, i dávkování má stejné jako Zlatý klas: hustý krém - 1/2 l mléka, středně hustý - 800 ml mléka a řídký - 1 l mléka. Výrobce: Amylon, Havlíčkův Brod"

alebo popros dievčatá zo Slovenska, ktoré pojdu do Prahy, nech Ti Zlatý klas prinesú.

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod jandab » ned 11. dub 2010 16:04:40

Brambůrka píše:
modrakocka1 píše:Jandi co to je ten zlatý klas? To je nějaký tuk? Něco jako Hera?


Tak se mi cosi plantá,že u nás bys měla použít asi Maizenu.Ale vůbec si nejsem jistá.Chtělo by to přečíst,co to obsahuje...


Jo Věrko maizena je totálne bez chuti,vhodná aj na zahusťovanie omáčok,ale Zlatý klas-čili krémový prášok je do zákuskov,na zjemnenie maslovej plnky,ale krémový prášok obsahuje aj maizenu,škrobovú múčku,či už zemiakovú alebo kukuričnú.

Uživatelský avatar
Ruženka
Příspěvky: 432
Registrován: úte 02. bře 2010 7:47:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod Ruženka » pon 12. dub 2010 11:55:54

Kto chcete ten zlatý klas, napíšte a donesiem vám. Tento týždeň by som ho chcela upiecť, muž bude mať meniny.. :350:

Uživatelský avatar
terka.k2
Příspěvky: 2363
Registrován: pon 01. bře 2010 21:59:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod terka.k2 » pon 12. dub 2010 17:52:19

já bych ráda vyzkoušela ten Zlatý klas,ale bojím se,že bys to měla těžký.. :4040:

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod jandab » pon 12. dub 2010 18:20:25

Terinko,jeden sáčok má asi 50gramov,len kúsok viacej ako sáčok pudingového prášku,ten je 40gramový.

Uživatelský avatar
Ruženka
Příspěvky: 432
Registrován: úte 02. bře 2010 7:47:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Medový krémeš

Příspěvekod Ruženka » pon 12. dub 2010 20:56:20

Veruška napíš koľko chceš a ty ho donesiem. Ako písala Janda 1 ks má 4O g, snáď nedostanem pruh :1492: