Akce

 

bude... (... bude)
... bylo (bylo...)

nahoru

 

nahoruPrvní výstava - Letničky - bydlení
1.-3. 6. 2007, Litoměřice

 

Naše první výstava... - to bude něco... té práce, těch starostí... To bylo první, co nás napadlo, když se začalo uvažovat o naší první účasti na "větší výstavě".

Jednalo se o výstavu "Letničky - bydlení" v Litoměřicích, a to hned začátkem června 2007. Jako téměř čerstvě založený klub jsme neměli žádné zkušenosti, ani odhad, co účast na takovéto, pro nás velké, výstavě bude znamenat.

Již při první schůzce s vedením litoměřického výstaviště v březnu 2007 se potvrdilo, že je zájem o naši účast na výstavě, neboť africké fialky si získávají stále větší oblibu. V přátelské atmosféře bylo předběžně dohodnuto, že společná expozice naší SZO Africké fialky a časopisu Zahrádkář bude umístěna v pavilonu H, a bylo nám nabídnuto a předvedeno její přibližné umístění. Ohromil nás prostor, který nám výstaviště chtělo přidělit, a vůbec jsme nebyli přesvědčeni, že zvládneme tak velký prostor "umravnit" a dát mu nějaký řád a styl. Pak nastalo čilé mailování, dráty se žhavily - a po určité době jsme měli představu, v jakém duchu a stylu expozici vybudovat.

A čas běžel - a najednou bylo 31. května 2007...

Výstava začínala 1. června dopoledne, a tak právě poslední květen byl náš den D.

A takhle to na výstavišti vypadalo brzy ráno při mém příjezdu - A jejda! - jsem tu první... Nikde nikdo, a rozhodně to nevypadalo, že by tu měla být krásná a barevná expozice našeho klubu.
Tak to jsem zvědavá, co z tohohle vznikne...!
Jen složený materiál pro budoucí expozici a holá kostra stánku - neutěšený pohled.

Trpělivě jsem čekala, až dorazí další členové SZO, kteří přislíbili pomoc při stavbě expozice.
A hle, přijíždějí! A přivážejí další a další hory věcí...!

Nezbývá než začít. Roztřídit fialky, svezené od všech členů, kteří mohli nějaké kvetoucí karasavice poskytnout, zabalit do obalů, aby všechny měly stejnou "fazónu", označit jmenovkami... A někde mezi tím vším se pomalu pomaloučku začíná rýsovat i budoucí vzhled expozice.

Tak. A může se začít s instalací rostlin, plakátů - a vůbec všeho možného i nemožného, potřebného pro provoz společné expozice.

----------

Po mnoha hodinách úporné práce jsme mohli s klidem vydechnout - dokonale připraveni na zahájení výstavy. Jakpak se bude líbit návštěvníkům...?

Prohlédněte si záběry a posuďte sami - já myslím, že se nám povedla, a podle reakcí návštěvníků se líbila i jim. Za celou dobu konání prošlo litoměřickou výstavou kolem 10 000 návštěvníků, a mnoho z nich zhlédlo i naši expozici. Dostalo se jim také rad ohledně pěstování, ale i možností pořízení rostlinek (mimo jiné probíhal drobný prodej přebytků od našich členů - jenže byl tak velký zájem, že zakrátko nebylo k prodeji téměř nic), byla nabídnuta literatura, hnojiva, postřiky apod.
Mnozí návštěvníci byli překvapeni množstvím odrůd a rozmanitostí afrických fialek...
Rozhodně bylo na co se podívat a návštěvníci hodnotili naši společnou expozici velice kladně.


PowerPoint prezentace První výstava AF

Poděkování patří všem členům SZO Africké fialky, kteří se podíleli na vzniku expozice, ať už svou účastí při instalaci, zapůjčením svých rostlin, nebo zajištěním chodu expozice při výstavních dnech.
Náš dík patří také vedení litoměřického Výstaviště za poskytnuté podmínky a všeobecnou podporu, a také firmě KB Blok za materiál na stavbu expozice.

nahoru

nahoru