Akce

 

bude... (... bude)
... bylo (bylo...)

nahoru

 

Setkání v bývalém pivovaru v Brně-Řečkovicích

 

I když jsme zvažovali různé možnosti a nemožnosti a dlouho nevěděli, jak to s letošním brněnským setkáním bude, nyní už víme: BUDE. :-)
Nebude ale na obvyklém místě, protože termín výstavy Barvy podzimu, s níž jsme své Setkání v posledních letech spojovali, koliduje s termínem výstavy Zahrada východních Čech v Častolovicích, a protože jsme častolovické výstavě dali přednost před bezstarostným zázemím, které by nám jistě stejně jako jindy poskytlo arboretum Mendelu, byli jsme nuceni najít jiné vhodné prostory, v jiném termínu. A tak se tedy stalo, že letošní klubová burza fialek se uskuteční v prostorách bývalého pivovaru v Brně-Řečkovicích, a to 10. 10. 2015.

To by ale měla být jediná změna, jinak bude vše při starém: dopolední část setkání uzavřená klubová, včetně členské schůze SZO Saintpaulia (bližší info pro členy bude v klubové sekci diskuse fialky s úsměvem fialky s úsměvem), odpoledne pak rádi přivítáme i širokou veřejnost. Jako vždy se vynasnažíme připravit:

 • výstavku afrických fialek, streptocarpů a dalších zástupců čeledi podpětovitých (Gesneriaceae)
 • prodej rostlinných přebytků ze sbírek jednotlivých členů klubu
… a samozřejmě také členové klubu rádi poradí a podělí se o své zkušenosti s pěstováním, případně s chorobami či škůdci.

Těšíme se na setkání i s vámi!

 

 • Adresa: Palackého nám. 9a, Brno–Řečkovice

  Street View Palackého náměstí
 • Spojení:
  • vlakem, autobusem – jízdní řády ČR a SR + MHD Idos
  • Brněnská MHD – jízdní řády BMHD
   - ze zast. Hlavní nádraží tramvají č. 1 s přestupem na autobus č. 42 nebo 70 v zastávce Hudcova nebo Semilasso, výstup v zast. Palackého náměstí - jízdní doba do 30 minut
   - nebo ze zast. Hlavní nádraží tramvají č. 1 až na konečnou Řečkovice a dále pěšky ulicí Vážného (přímo proti konečné) cca 600 m na Palackého náměstí - jízdní doba 22 minut + cca 10 minut chůze
   Jízdné:
   - základní jízdenka 25,– Kč (zóna 100+101, platná 60 minut)
   - automat na zastávkách Hlavní nádraží a Palackého náměstí
   - SMS jízdenka 29,- Kč (zóna 100+101, platná 75 minut; tvar SMS a tel. číslo jsou vyvěšeny na zastávkách i vozidlech MHD)
  • autem – plánovač trasy Google mapy
   GPS: 49.251762N, 16.581719E


 • Vstup pro veřejnost:
  • klubové setkání Saintpaulia – sobota 13:00–16:00

nahoru