Akce

 

bude... (... bude)
... bylo (bylo...)

nahoru

 

nahoruSetkání u nás v Malých Hošticích
27.-29. 6. 2008, Malé Hoštice

 

Poslední červnový víkend se uskutečnilo setkání pěstitelek afrických fialek a ostatních podpětovitých, ale především prima kamarádek z celé republiky, ale i ze Slovenska. Setkaly jsme se u mě doma v Malých Hošticích na severní Moravě, a to v docela hojném počtu, včetně dětí a rodinných příslušníků.

Postupně se všichni začali sjíždět v pátek odpoledne, a každá dovezla s sebou krásně rozkvetlé fialky a streptokarpy. Hned jsme s děvčaty začaly připravovat výstavu v místnostech zdejšího obecního úřadu, který se stal i naším víkendovým domovem. Výstavu jsme doplnily různými aranžérskými doplňky. Přes mé počáteční obavy se nakonec sešlo velké množství fialek a streptokarpů v plném květu. Vzhledem k místu konání se přišla podívat spousta návštěvníků, přišli snad z celého nedalekého okolí. Byli docela překvapeni množstvím barevných variant afrických fialek a streptokarpů. Část byla navržena ve stylu "AFRIKA", a část byla pojata v romantickém stylu, což těmto něžným kytičkám sluší. Návštěvníky na výstavu lákala i perníkářka, která zaujala především děti - mohly si totiž vlastnoručně dozdobit perníčky. A abychom si měli i čím připít, o to se postaral místní včelař, který nabízel kvalitní med a výrobky z něj - hlavně medovinu s různými příchutěmi.

Po skončení výstavy jsme se všichni přesunuli k nedalekému soukromému rybníčku, kde jsme opékali špekáčky a ochutnávali různé dobroty, které jsme si přivezli. Tak jako se to stává pravidlem na setkáních v Praze a Brně. Zdrželi jsme se do pozdních nočních hodin, a kdyby neštípali komáři, snad bychom se ani nerozešli. Až dlouho po půlnoci jsme unaveni zalehli do spacáků.

A jak jsme se na setkání těšili, tak rychle to uteklo - a v neděli jsme se postupně začali loučit... Poslední skoro místní Věrka Hynštová (Brambůrka) a Majka Lalinská (Mikina) pomohly s úklidem, a mohly jsme zamknout a odevzdat klíče.

Jak toto setkání dopadlo? Snad se všem u mě líbilo a všichni byli spokojeni. Ale protože jsem setkání zorganizovala já, nepřísluší mi hodnotit - to musí udělat ti, kdo se setkání zúčastnili…

Eva Kalužová

 

 
Pohoda na rybníčku

 

Poslední rozloučení se slovenskou sekcí
Marka, Ruženka a hostitelka Evča Marka Ruženka zamáčkla slzu :-)
Na ústup zatroubila i sekce česká
Hanka, Kristýna, Evuška, Lenka a Pele Lenka, Kristýna, Evuška Pele Hanka
A domácí, moravská sekce to jistí... ;-)
Douklidit... ...poslední kafe... a domů

nahoru

nahoru