Akce

 

bude... (... bude)
... bylo (bylo...)

nahoru

 

nahoruVeřejné setkání klubu Saintpaulia 24. 4. 2010, Praha - Troja

 

Pravidelné jarní setkání členů klubu ČZS Saintpaulia se letos uskutečnilo v technickém zázemí Botanické zahrady hl. m. Prahy v pražské Troji. Provozní chodba vedle zásobních skleníků poskytla prostor, kam jsme se nejenom všichni dobře vešli, vystavili dovezené rostliny, ale díky přímému vstupu z venkovní části sem v době od 13 do 16 hodin mohli pohodlně proudit návštěvníci. Respektive ti první přišli už dávno před třináctou hodinou a na jejich nedostatek jsme si opravdu nemohli stěžovat. Zahrada byla plná návštěvníků, k čemuž napomohl i krásně vydařený slunečný den, ale hlavně díky rozkvetlé venkovní expozici i právě probíhající výstavě tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Po prvotním vítání, přípravě výstavy a vzájemných výměnách slíbených rostlin proběhla členská schůze, kde bylo třeba kromě jiného probrat a naplánovat také další akce - ta nejbližší se uskuteční ve skleníku Fata Morgana od 22. do 30. 5. a naše organizace zde doplní sortiment rostlin z čeledi podpětovitých, které vystaví Botanická zahrada.

Pravidelná doprovodná výstavka se soutěží o nejkrásnější fialku byla poměrně bohatá. Sešlo se na 80 odrůd saintpaulií a kolem 20 zástupců dalších rodů čeledi podpětovitých. Přebytky, které členové přivezli pro případné zájemce, byly už kolem půl třetí rozebrané, a tak se našlo i několik nespokojených návštěvníků, jimž jsme museli vysvětlovat, že nejsme prodejci, ale zájmová organizace...
Možná to souvisí, možná ne, ale bohužel se vyskytlo také něco návštěvníků?-nájezdníků?-barbarů, kteří neváhali olámat a prakticky zdevastovat vystavenou rostlinu...

Vám, vážení právě zmínění, nepřeji, aby vám ruce upadly... ale aspoň květináč plný sportů vám přeji ze srdce - Bob Serbin to umí... ;-) (pozn. webmastera)

Všeobecně ale vládla spokojenost a není vyloučeno, že se opět rozrosteme.

Vlastní soutěž jsme mohli uzavřít až po šestnácté hodině, kdy se (nutně nejen pomyslně) zavřely dveře za posledním návštěvníkem. Vyhodnocení opět proběhlo prostřednictvím hlasovacích lístků. Součet udělených hlasů určil následující pořadí v pěti obvyklých kategoriích:

 • Standard
  1. Mac's Carnival Clown (Vlaďka Karásková)
  2. Bubble Gum Charm (Jan Stanzel)
  3. EK-Nautilus (Jan Stanzel)
 • Miniaturní
  1. Silly Girl (Věra Vaňurová)
  2. Rob's Dust Storm (Ivana Malovaníková)
  3. Ma's Country Girl (Jan Stanzel)
 • Převislá
  1. Rob's Miriwinni Sport (Ivana Malovaníková)
  2. Flashy Trail (Vlaďka Karásková)
  3. Saratoga Trail (Ivana Malovaníková)
 • Pestrolistá
  1. Rebel's Rhubarb Frost (Alena Vráblíková)
  2. Rebel's Rhubarb Frost (Věra Vaňurová)
  3. Country Cider (Jan Stanzel)
 • Ostatní podpětovité
  1. streptocarpus Samba (Vlaďka Karásková)
  2. streptocarpus Targa (Janka Bálintová)
  3. streptocarpus Hototogisu (Ivana Malovaníková)

Po předání cen jsme se mohli konečně trochu rozběhnout po zahradě. Kromě Faty se spoustou motýlů jsme ocenili i zázemí, kde jsme si s dovolením pracovníků zahrady mohli i sem tam něco „uloupnout“. Pak už byl jen čas na úklid a taktak jsme si vzpomněli na obvyklé skupinové foto - bohužel tedy už ne v plné sestavě... :-)

(Foto ze setkání na diskusním fóru)

 

V závěru bychom rádi i na tomto místě poděkovali Botanické zahradě hl. m. Prahy za podporu, poskytnuté zázemí, možnost prohlídky expozice i zásobních skleníků i věnované ceny do soutěže. Děkujeme.

nahoru

nahoru